"Wszyscy na co dzień spotykamy się z bezpieczeństwem i higieną pracy."

Problem wypadków przy pracy jest tak stary jak stara jest cywilizacja. Jednak w odległych czasach nie stanowiło to wielkiego problemu.
Warsztaty pracy przeważnie napędzane były siłą mięśni człowieka lub zwierzęcia. W bardziej zaawansowanych rozwiązaniach wykorzystywano siłę wiatru lub wody. Tak więc wytwarzana energia była stosunkowo niewielka. Należy również pamiętać, że cena życia ludzkiego nie była wygórowana.

Znaczący przełom przyniósł dopiero XIX w. Nowoczesne fabryki wykorzystujące maszyny parowe oraz zaawansowaną technikę, spowodowały znaczącą zmianę warunków pracy. Znaczna ilość energii, duże skupiska pracowników i to wszystko na niewielkiej przestrzeni nowoczesnego zakładu przemysłowego. Taka sytuacja zaowocowała powstaniem nowych, nieznanych dotychczas niebezpieczeństw.

Jako pierwsze w zaistniałej sytuacji zorientowały się władze państwowe krajów uprzemysłowionych. Wprowadzono ochronę najsłabszej grupy pracowników - pracujących kobiet i dzieci. Jako pierwsza uczyniła to Anglia w 1833 r. powołując do życia inspekcję fabryczną.

rekrutacja

Jak przetestować kandydatów do pracy

Jak przetestować kandydatów do pracy

rekrutacyjne i testy kwalifikacyjne do pracy. Doradztwo zawodowe testy to gałąź zarządzania zasobami ludzkimi, gdzie specjaliści wymyślili nadzwyczaj wiele pożytecznych testów oraz metod dotyczących należytego doboru aplikantów do pracy na różnorakie stanowiska pracy. Sprawą kluczową wydaje się tutaj być testy kwalifikacja wstępna, bezcenną wartość którego potwierdzono już w latach siedemdziesiątych ostatniego wieku. W zależności od charakterystyki stanowiska pracy, na jakie ogłosiliśmy konkurs, będziemy potrzebowali Zobacz całość