"Wszyscy na co dzień spotykamy się z bezpieczeństwem i higieną pracy."

Problem wypadków przy pracy jest tak stary jak stara jest cywilizacja. Jednak w odległych czasach nie stanowiło to wielkiego problemu.
Warsztaty pracy przeważnie napędzane były siłą mięśni człowieka lub zwierzęcia. W bardziej zaawansowanych rozwiązaniach wykorzystywano siłę wiatru lub wody. Tak więc wytwarzana energia była stosunkowo niewielka. Należy również pamiętać, że cena życia ludzkiego nie była wygórowana.

Znaczący przełom przyniósł dopiero XIX w. Nowoczesne fabryki wykorzystujące maszyny parowe oraz zaawansowaną technikę, spowodowały znaczącą zmianę warunków pracy. Znaczna ilość energii, duże skupiska pracowników i to wszystko na niewielkiej przestrzeni nowoczesnego zakładu przemysłowego. Taka sytuacja zaowocowała powstaniem nowych, nieznanych dotychczas niebezpieczeństw.

Jako pierwsze w zaistniałej sytuacji zorientowały się władze państwowe krajów uprzemysłowionych. Wprowadzono ochronę najsłabszej grupy pracowników - pracujących kobiet i dzieci. Jako pierwsza uczyniła to Anglia w 1833 r. powołując do życia inspekcję fabryczną.

praca w gabinecie kosmetycznym

Kariera kosmetyczki

Kariera kosmetyczki

chociażby w szkole policealnej. Wiedza teoretyczna na nic się jednak zda bez odpowiedniej praktyki. Całe szczęście praca w zawodzie kosmetyczki wbrew pozorom jest łatwa do zdobycia. Kosmetyczka może się zatrudnić nie tylko w gabinecie kosmetycznym. W Polsce powstaje coraz więcej ośrodków spa, hoteli czy innych obiektów wabiących swych Klientów zabiegami pielęgnacyjnymi. W każdym większym mieście Polski znajdziemy Zobacz całość