"Wszyscy na co dzień spotykamy się z bezpieczeństwem i higieną pracy."

Problem wypadków przy pracy jest tak stary jak stara jest cywilizacja. Jednak w odległych czasach nie stanowiło to wielkiego problemu.
Warsztaty pracy przeważnie napędzane były siłą mięśni człowieka lub zwierzęcia. W bardziej zaawansowanych rozwiązaniach wykorzystywano siłę wiatru lub wody. Tak więc wytwarzana energia była stosunkowo niewielka. Należy również pamiętać, że cena życia ludzkiego nie była wygórowana.

Znaczący przełom przyniósł dopiero XIX w. Nowoczesne fabryki wykorzystujące maszyny parowe oraz zaawansowaną technikę, spowodowały znaczącą zmianę warunków pracy. Znaczna ilość energii, duże skupiska pracowników i to wszystko na niewielkiej przestrzeni nowoczesnego zakładu przemysłowego. Taka sytuacja zaowocowała powstaniem nowych, nieznanych dotychczas niebezpieczeństw.

Jako pierwsze w zaistniałej sytuacji zorientowały się władze państwowe krajów uprzemysłowionych. Wprowadzono ochronę najsłabszej grupy pracowników - pracujących kobiet i dzieci. Jako pierwsza uczyniła to Anglia w 1833 r. powołując do życia inspekcję fabryczną.

pieczątki

Zaprzyjaźniona drukarnia

Zaprzyjaźniona drukarnia

Każdy przedsiębiorca musi zdawać sobie sprawę z tego, że jeżeli chce posiadać konkurencyjną ofertę, powinien wyrobić sobie sieć koneksji, które przydadzą mu się przy wykonywaniu własnej pracy. Każdy przedsiębiorca naturalnie potrzebuje kontrahentów, którzy będą obsługiwali go w określonych sferach. Samodzielne zorganizowanie wszystkiego jest przecież niemożliwe. Bardzo ważne są dobre relacje z kontrahentami, co nie tylko wpływa na szybkość zleceń, ale także ich cenę i jakość. Bez wątpienia przedsiębiorca powinien dobrze współpracować z co najmniej jedną drukarnią. Często zdarza się, że trzeba na szybko coś wydrukować w doskonałej jakości, a samodzielna realizacja nie jest możliwa. Drukarnia jest w stanie doskonale wykonać takie zlecenia w niskich cenach. Jeżeli Zobacz całość