"Wszyscy na co dzień spotykamy się z bezpieczeństwem i higieną pracy."

Problem wypadków przy pracy jest tak stary jak stara jest cywilizacja. Jednak w odległych czasach nie stanowiło to wielkiego problemu.
Warsztaty pracy przeważnie napędzane były siłą mięśni człowieka lub zwierzęcia. W bardziej zaawansowanych rozwiązaniach wykorzystywano siłę wiatru lub wody. Tak więc wytwarzana energia była stosunkowo niewielka. Należy również pamiętać, że cena życia ludzkiego nie była wygórowana.

Znaczący przełom przyniósł dopiero XIX w. Nowoczesne fabryki wykorzystujące maszyny parowe oraz zaawansowaną technikę, spowodowały znaczącą zmianę warunków pracy. Znaczna ilość energii, duże skupiska pracowników i to wszystko na niewielkiej przestrzeni nowoczesnego zakładu przemysłowego. Taka sytuacja zaowocowała powstaniem nowych, nieznanych dotychczas niebezpieczeństw.

Jako pierwsze w zaistniałej sytuacji zorientowały się władze państwowe krajów uprzemysłowionych. Wprowadzono ochronę najsłabszej grupy pracowników - pracujących kobiet i dzieci. Jako pierwsza uczyniła to Anglia w 1833 r. powołując do życia inspekcję fabryczną.

leczenie żylaków

Bolesny problem

Bolesny problem

Wielu z nas czy to w młodszym, czy też starszym wieku ma na nogach żylaki. Problem ten dotyczy zarówno mężczyzn, jak i kobiet. Obecnie istnieje kilka sposobów na leczenie żylaków.  Leki są formą wspomagającą inne metody leczenia, poprzez zmniejszenie nasilania objawów. Wzmacniają żyły, uszczelniają ich ścianki, polepszają krążenie, a także mają działanie przeciwzapalne, opóźniają rozwój choroby. Kompresjoterapia jest to nierównomierny ucisk, który zmniejsza się od strony stopy w kierunku pachwiny. Nogę uciska się specjalnymi elastycznymi pończochami bądź uciskowymi rajstopami. Są pomocne także w sytuacjach zapobiegania żylakom, a także po operacjach. Skleroterapia to zabieg polegający na wstrzyknięciu cienką igłą w ścianę żyły, specjalnego Zobacz całość