"Wszyscy na co dzień spotykamy się z bezpieczeństwem i higieną pracy."

Problem wypadków przy pracy jest tak stary jak stara jest cywilizacja. Jednak w odległych czasach nie stanowiło to wielkiego problemu.
Warsztaty pracy przeważnie napędzane były siłą mięśni człowieka lub zwierzęcia. W bardziej zaawansowanych rozwiązaniach wykorzystywano siłę wiatru lub wody. Tak więc wytwarzana energia była stosunkowo niewielka. Należy również pamiętać, że cena życia ludzkiego nie była wygórowana.

Znaczący przełom przyniósł dopiero XIX w. Nowoczesne fabryki wykorzystujące maszyny parowe oraz zaawansowaną technikę, spowodowały znaczącą zmianę warunków pracy. Znaczna ilość energii, duże skupiska pracowników i to wszystko na niewielkiej przestrzeni nowoczesnego zakładu przemysłowego. Taka sytuacja zaowocowała powstaniem nowych, nieznanych dotychczas niebezpieczeństw.

Jako pierwsze w zaistniałej sytuacji zorientowały się władze państwowe krajów uprzemysłowionych. Wprowadzono ochronę najsłabszej grupy pracowników - pracujących kobiet i dzieci. Jako pierwsza uczyniła to Anglia w 1833 r. powołując do życia inspekcję fabryczną.

W życiu nie raz możemy zetknąć się z sytuacjami, w których znajomość prawa i obowiązujących przepisów będzie nieunikniona.

Rozwód i podział majątku, realizacja testamentu zmarłego, sporządzanie umów w firmie, czy problemy związane ze złamaniem prawa administracyjnego, lub karnego, to sytuacje, z którymi zetknąć się można każdego dnia. Jak zatem wśród tylu tysięcy prawników znaleźć tego właściwego, który w sposób profesjonalny reprezentował będzie nasze interesy i pomoże osiągnąć zakładany cel?

Dobry prawnik powinien przede wszystkim mieć tak zwane powołanie i być w stu procentach zaangażowany w swoją pracę. Liczy się także doświadczenie, jednak wielu młodych prawników świeżo po studiach potrafi zwrócić na siebie uwagę ambicją i dużą chęcią odnoszenia sukcesów zawodowych, zatem wiek na pewno nie odgrywa tu znaczącej roli. Najważniejsza jest wiedza prawnicza, skuteczność i realizacja wszelkich zadań z zakresu prawa zgodnie z zasadami etyki i moralności. Ważna jest także specjalizacja z jakiejś konkretnej dziedziny prawa, gdyż w tym zawodzie bardzo trudno być ekspertem od wszystkiego. Przeglądając ogłoszenia i internet nietrudno zauważyć że jedna kancelaria http://www.tomaszgaj.eu oferuje porady prawne i pomoc z zakresu np. prawa karnego, a w innej zasięgniemy rady z zakresu prawa rodzinnego czy cywilnego. Swój wybór warto więc uzasadniać przede wszystkim charakterem sprawy, w jaką chcemy zaangażować prawnika, a dopiero później kierować się względami takimi jak doświadczenie i renoma.

Walorami dobrego prawnika powinny być także skrupulatność, rzetelność i przede wszystkim skuteczność działania. Poszukując pomocy prawnej warto więc wziąć pod uwagę także te cechy i zasięgnąć języka wśród znajomych czy na tematycznych forach internetowych, gdzie być może ktoś poleci konkretną osobę godną zaufania i reprezentowania nas i naszych interesów.

Fotorelacja

oferty pracy

pośrednictwo pracy

zatrudnienie