"Wszyscy na co dzień spotykamy się z bezpieczeństwem i higieną pracy."

Problem wypadków przy pracy jest tak stary jak stara jest cywilizacja. Jednak w odległych czasach nie stanowiło to wielkiego problemu.
Warsztaty pracy przeważnie napędzane były siłą mięśni człowieka lub zwierzęcia. W bardziej zaawansowanych rozwiązaniach wykorzystywano siłę wiatru lub wody. Tak więc wytwarzana energia była stosunkowo niewielka. Należy również pamiętać, że cena życia ludzkiego nie była wygórowana.

Znaczący przełom przyniósł dopiero XIX w. Nowoczesne fabryki wykorzystujące maszyny parowe oraz zaawansowaną technikę, spowodowały znaczącą zmianę warunków pracy. Znaczna ilość energii, duże skupiska pracowników i to wszystko na niewielkiej przestrzeni nowoczesnego zakładu przemysłowego. Taka sytuacja zaowocowała powstaniem nowych, nieznanych dotychczas niebezpieczeństw.

Jako pierwsze w zaistniałej sytuacji zorientowały się władze państwowe krajów uprzemysłowionych. Wprowadzono ochronę najsłabszej grupy pracowników - pracujących kobiet i dzieci. Jako pierwsza uczyniła to Anglia w 1833 r. powołując do życia inspekcję fabryczną.

sierpień 2017

Odzież ochronna do pracy

Odzież ochronna do pracy

Istnieje w Polsce wiele zawodów, które wymagają posiadania specjalnego, ochronnego ubrania. Jest to kwestia unormowana prawnie, dlatego każdy pracownik, który jest narażony na jakiekolwiek niebezpieczeństwo z powodu wykonywanej pracy, powinien posiadać specjalny sprzęt ochronny. Sklep artykulami bhp ma ogromny asortyment, dlatego bez problemu znajdziemy idealny sprzęt ochronny dla naszego pracownika. Dla wielu przedsiębiorców może się wydawać, że zakup ochronnego sprzętu jest zbędny, gdyż doświadczony pracownik na pewno poradzi sobie w pracy bez posiadania kasku, czy... Zobacz całość