"Wszyscy na co dzień spotykamy się z bezpieczeństwem i higieną pracy."

Problem wypadków przy pracy jest tak stary jak stara jest cywilizacja. Jednak w odległych czasach nie stanowiło to wielkiego problemu.
Warsztaty pracy przeważnie napędzane były siłą mięśni człowieka lub zwierzęcia. W bardziej zaawansowanych rozwiązaniach wykorzystywano siłę wiatru lub wody. Tak więc wytwarzana energia była stosunkowo niewielka. Należy również pamiętać, że cena życia ludzkiego nie była wygórowana.

Znaczący przełom przyniósł dopiero XIX w. Nowoczesne fabryki wykorzystujące maszyny parowe oraz zaawansowaną technikę, spowodowały znaczącą zmianę warunków pracy. Znaczna ilość energii, duże skupiska pracowników i to wszystko na niewielkiej przestrzeni nowoczesnego zakładu przemysłowego. Taka sytuacja zaowocowała powstaniem nowych, nieznanych dotychczas niebezpieczeństw.

Jako pierwsze w zaistniałej sytuacji zorientowały się władze państwowe krajów uprzemysłowionych. Wprowadzono ochronę najsłabszej grupy pracowników - pracujących kobiet i dzieci. Jako pierwsza uczyniła to Anglia w 1833 r. powołując do życia inspekcję fabryczną.

sierpień 2014

Praca w gabinecie kosmetycznym.

Praca w gabinecie kosmetycznym.

Wiele dziewczyn interesujących się urodą i pielęgnacją decyduje się na pójście tą drogą w wyborze przyszłego zawodu. W tym zakresie najbardziej popularne są studia kosmetyczne, które dają kompleksową wiedzę na temat kosmetyki, działania i funkcji skóry, środków i metod do jej pielęgnacji a także poszczególnych rodzajów zabiegów, które mają zapewnić jej piękno. Kosmetologia i kosmetyka cieszą się dziś taką samą popularnością jak zawodówki fryzjerskie dwadzieścia lat temu. Na studia takie decyduje się ogromna liczba dziewcząt w nadziei, że ich... Zobacz całość