"Wszyscy na co dzień spotykamy się z bezpieczeństwem i higieną pracy."

Problem wypadków przy pracy jest tak stary jak stara jest cywilizacja. Jednak w odległych czasach nie stanowiło to wielkiego problemu.
Warsztaty pracy przeważnie napędzane były siłą mięśni człowieka lub zwierzęcia. W bardziej zaawansowanych rozwiązaniach wykorzystywano siłę wiatru lub wody. Tak więc wytwarzana energia była stosunkowo niewielka. Należy również pamiętać, że cena życia ludzkiego nie była wygórowana.

Znaczący przełom przyniósł dopiero XIX w. Nowoczesne fabryki wykorzystujące maszyny parowe oraz zaawansowaną technikę, spowodowały znaczącą zmianę warunków pracy. Znaczna ilość energii, duże skupiska pracowników i to wszystko na niewielkiej przestrzeni nowoczesnego zakładu przemysłowego. Taka sytuacja zaowocowała powstaniem nowych, nieznanych dotychczas niebezpieczeństw.

Jako pierwsze w zaistniałej sytuacji zorientowały się władze państwowe krajów uprzemysłowionych. Wprowadzono ochronę najsłabszej grupy pracowników - pracujących kobiet i dzieci. Jako pierwsza uczyniła to Anglia w 1833 r. powołując do życia inspekcję fabryczną.

marzec 2014

Kariera kosmetyczki

Kariera kosmetyczki

Wizyty u kosmetyczki stają się coraz popularniejsze nie tylko wśród Pań ale również coraz częściej wśród Panów. Można więc śmiało powiedzieć, że zawód kosmetyczki ma przed sobą dobre perspektywy. Szczególnie jeśli wiedza kosmetyczna poparta jest odpowiednim wykształceniem. Dzisiaj kosmetologię można studiować na wyższych uczelniach a nawet akademiach medycznych. Można również zawód kosmetyczki zdobyć na jednej spośród wielu szkół policealnych. Wiele przyszłych adeptów kosmetologii zastanawia się, który z kierunków kształcenia jest lepszy. Na początku... Zobacz całość