"Wszyscy na co dzień spotykamy się z bezpieczeństwem i higieną pracy."

Problem wypadków przy pracy jest tak stary jak stara jest cywilizacja. Jednak w odległych czasach nie stanowiło to wielkiego problemu.
Warsztaty pracy przeważnie napędzane były siłą mięśni człowieka lub zwierzęcia. W bardziej zaawansowanych rozwiązaniach wykorzystywano siłę wiatru lub wody. Tak więc wytwarzana energia była stosunkowo niewielka. Należy również pamiętać, że cena życia ludzkiego nie była wygórowana.

Znaczący przełom przyniósł dopiero XIX w. Nowoczesne fabryki wykorzystujące maszyny parowe oraz zaawansowaną technikę, spowodowały znaczącą zmianę warunków pracy. Znaczna ilość energii, duże skupiska pracowników i to wszystko na niewielkiej przestrzeni nowoczesnego zakładu przemysłowego. Taka sytuacja zaowocowała powstaniem nowych, nieznanych dotychczas niebezpieczeństw.

Jako pierwsze w zaistniałej sytuacji zorientowały się władze państwowe krajów uprzemysłowionych. Wprowadzono ochronę najsłabszej grupy pracowników - pracujących kobiet i dzieci. Jako pierwsza uczyniła to Anglia w 1833 r. powołując do życia inspekcję fabryczną.

grudzień 2013

Na lepszej drodze

Na lepszej drodze

Dużym pozytywnym akcentem w ofercie firmy Opteam jest możliwość właściwego wyboru opodatkowania, pomoc w organizowaniu podróży na miejsce pracy, załatwianie formalności w urzędach, współpraca z poważnymi przedsiębiorstwami, bezpłatny szybki kurs angielskiego i wiele innych. Firma Opteam rekrutuje mężczyzn do wielu państw Unii. Dla przykładu w Wielkiej Brytanii praca dla kierowców oferowana jest w miejscach takich jak: Charlton, Bristol, Birmingham, Crick, Grays, Allington, Rugby, Rochdale, Hatfield. Czołowym przedsiębiorcą w branży skupiającej oferty pracy dla... Zobacz całość